Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu nams nolēmis par labu Lietuvas pilsonim Sergejusam Markevičusam, saistībā ar cilvēka tiesībām neatbilstošiem apstākļiem Jelgavas cietumā, no valsts piedzīt kompensāciju 3000 eiro apmērā. Markevičus ir viens no krimināllietā par kādreizējā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumu iesaistītajiem, pavēstīja advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Administratīvās rajona tiesas spriedumu var pārsūdzēt mēneša laikā.

Tiesa atzinusi, ka laikā, no 2013.gada marta līdz 2014.gada martam, apsūdzētajam Markevičusam Jelgavas cietumā netika nodrošināta pietiekama dzīvojamā platība. Kameras dzīvojamā platībā, kurā Markevičus atradās kopā ar citu ieslodzīto, bija vien 5,18 kvadrātmetri.

Tāpat tiesa konstatēja, ka kamerā, kurā Markevičus tika ievietots, nebija nodrošināts pienācīgs dabiskais apgaismojums. Šāds secinājums pamatots ar to, ka kameras logs iziet tikai uz gaiteni, nevis uz ārpusi, savukārt gaiteņa logi ir necaurspīdīgi un sastāv no tā saucamajiem stikla blokiem.

Pašlaik Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā ir vērsušies arī vairāki citi Jelgavas cietuma ieslodzītie, saistībā ar apstākļiem šajā ieslodzījuma vietā.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa krimināllietā par Vaškeviča slepkavības mēģinājumu, kā arī citu uzņēmēju slepkavībām, apsūdzētajiem piesprieda mūža ieslodzījumu.

Tiesa apsūdzētajam – Mārtiņam Putniņam – piemēroja arī policijas kontroli uz trīs gadiem. Savukārt apsūdzētajiem – Edgaram Krogertam (Edgaras Krogertas), Sergejam Markevičam (Sergejus Markevičus) – piemēroja arī policijas kontroli uz trīs gadiem, piemērojot izraidīšanu no Latvijas.

Zvejsalnieks norādīja, ka Markevičusam piespriestais sods tiks pārsūdzēts.

Raksts pieejams: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/valstij-vienam-no-vaskevica-spridzinasana-iesaistitajiem-bus-jamaksa-3000-eiro-kompensacija.d?id=46623137

Comments are closed.